8cca4ebe341981dac85045748292d723 Muhabbet Kuşu Beslenmesinde Vitamin C | Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu Beslenmesinde Vitamin C

Yeşilliklerde ve turunçgillerde bulunur. Vücudun hastalıklara karşı dayanıklılığı artınr, normal kemik, diş ve yumuşak doku oluşumu için gereklidir.

Yakın zamana kadar, kanatlı kümes hayvanlarının kendi gereksinimlerini karşılayacak kadar Muhabbet Kuşu Beslenmesinde  vitamin C’yi organizmada metabolik olarak sen tezleyebildikleri için rasyonlarma ayrıca vitamin C katılmasına gerek bulunmadığı kabul edilmekteydi.

Ancak son yıllarda kanatlı kümes hayvanlarının rasyonlarma askorbik asit katmanın bağışıklık sistemini güçlendirerek ölüm oranını düşürdüğü, stres faktörlerinin etkisini azaltarak hayvanın sağlığım ve verimini olumlu yönde etkilediği bildirilmektedir.

Muhabbet Kuşu Beslenmesinde  Vitamin K

Kansızlığı engelleyici bir vitamin olarak tanınır. Lahana, kenevir, ıspanak vitamin K bakımından zengindir.
Genelde, kafes kuşlarma ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri ya meyve ve sebzelerden ya da içme sularma katılan sıvı ve toz formdaki katkı maddelerinden karşılamlmaktadır.

Vitamin C Muhabbet Kuşu Beslenmesinde Vitamin C

Bir önceki yazımız olan Kolin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler: ~

Comments (2)

  1. mert diyor ki:

    Size bir sorum olacaktı. Yardım ederseniz çok sevinirim. Erkek muhabbet kusum var. 1.5 yaşında. Sürekli kendi tüylerini yoluyor. Kaşınıyor. Kuyruklarını koparıyor. Buna bir çözümünüz var mı acaba? Biraz araştırdım ve Fransız Tüy Dökümü diye bir hastalık bulaşmış galiba….. Bir de Neo Terramycin + vitamin diye bir antibiyotık aldım. bunu hangi dozlarda ve kaç günde bir vermeliyim. Lütfen cevap gönderin. Şimdiden çok teşekkür ederim. Hayırlı günler. Bol Kazaçlar…

  2. ERDEM ÖZTÜRK diyor ki:

    Muhabbet kusu aldik sozle iki muhabbet edemiyoz aqq harika tşk ederim

Lütfen Yorum Yapın...

«
»